sobota, 6 października 2012

Dzieje się w Łodzi - Cohabitat Gathering i inne!

Coraz więcej działań w naszym mieście zachęcających ludzi do aktywnej pracy nad stworzeniem zdrowej przestrzeni, korzystnego miejsca do życia.
 Już lada moment 13-14 października odbędzie się Cohabitat Gathering - niezwykły festiwal ! Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia, które zresztą odnosi już w tym momencie niespotykane na skale krajową sukcesy.
Wyobrażacie sobie, że możemy żyć w przyjaznym środowisku, mieszkać w domach z naturalnych surowców, samodzielnie kreować otaczająca nas przestrzeń tak aby chronić zdrowie i szanować naturę?
Twórcy festiwalu wyobrażają sobie to doskonale, wyobrażają to sobie zaproszeni goście, my również sobie to wyobrażamy!
Wprawdzie droga jeszcze daleka do rozpowszechnienia budownictwa ze słomy w skali krajowej, pierwszy krok został już jednak poczyniony. Naturalną i potrzebną drogą, będzie powracanie do tradycyjnych metod budowy domów. Wierzymy, że działania dotyczące różnych sfer życia, żywienia, budownictwa, funkcjonowania człowieka w społeczeństwie będą zmierzały do wytworzenia jak najkorzystniejszego habitatu, zbliżonego do środowiska odpowiadającego naturalnym potrzebom człowieka.
Tylko od nas zależy jak będzie wyglądał pejzaż naszego miasta.
Mamy nadzieję, że nasza praca  przyczyni się do promowania zdrowego żywienia, jako jednej ze sfer odpowiedzialnych za zdrowie i dobre funkcjonowanie człowieka. Dziękujemy za dobre słowa i ciepłe życzenia osób oczekujących otwarcia naszej klubokawiarni! Każdy dzień przybliża nas coraz bardziej do spotkania w naszym miejscu :)

Wszystkim, którzy wybierają się na Cohabitat Gathering  mówimy do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz!