poniedziałek, 17 grudnia 2012

Meble z pudełek - prezent trzeci

Bardzo wiele inspiracji na zabawy z dzieckiem można znaleźć w internecie. Coraz częściej pojawiają się pomysły na wykorzystanie do zabawy śmieci, niepotrzebnych rzeczy. Wydaje się wspaniałym pomysłem wykonanie prezentu dla dziecka z takich materiałów. Wszak jest z takiego upominku wiele korzyści. Dziecko otrzymuje niepowtarzalną zabawkę, ma poczucie, że otrzymało od rodzica coś niezwykłego. Rodzice zaś oprócz korzyści finansowej zyskują niezwykłą satysfakcje, bo efekt jest zaskakująco dobry!
Dodatkową korzyścią jaką otrzymujemy  w pakiecie jest niemierzalna edukacja dziecka.
Młody człowiek mimochodem uczy się powtórnego wykorzystywania rzeczy, wartościuje odpowiednio wszystkie zabiegi czynione w okresie świątecznym po to by skłonić do zakupów, zauważa że jest jakaś alternatywa dla nadmiernej konsumpcji.. Nasze dzieci są bardzo inteligentne :) Zwykle szybciej niż sądzimy zauważają modele zachowań nasza więc głowa żeby ich spostrzeżenia skierować na właściwe tory :)
Skąd można czerpać informacje?
Blogi rękodzielnicze to prawdziwa kopalnia wiedzy, są pomocne zarówno w wymyślaniu ciekawych aktywności dla dzieci na co dzień i od święta.
Polecamy również portal w którym znajdziecie wiele ciekawych informacji dla rodziców :)
http://dziecisawazne.pl/
Pojawił się również nowy trend w firmach produkujących zabawki, powstają całe linie zabawek wykonywanych z tektury. My dziś proponujemy tańszą wersję wykonaną  z rzeczy,  które niechybnie wylądowałyby na śmietniku. Możemy pudełka oklejać, malować, montować. A najlepsze jest to, ze dzieciom zupełnie podobają się w stanie surowym jako przedmioty do malowania ;)1 komentarz:

Dziękujemy za komentarz!