piątek, 21 grudnia 2012

Prezent czwarty i piąty - biżuteria dla mamy i układanka dla dziecka

Duch spółdzielniany nie osłabł mimo nieco osłabionych sił fizycznych. Niestety jak to grupie bliskich sobie ludzi dzielących sie wszystkim co mają, tym razem podzieliłyśmy isę między sobą jakimś paskudnym wirusem (prawdopodobnie) stąd opóznienie w naszej przedświątecznej akcji robienia prezentów :(
Konkurs nadal trwa a my nadrabiając zaległości pokazujemy dziś dwa bardzo proste pomysły na prezenty pod choinkę.
Mamom, babciom i ciociom możemy podarować bardzo proste zestawy biżuterii recyklingowej wykonanej z resztek tkanin i starych bawełnianych koszulek. Aby wykonać korale takie jak te prezentowane na zdjęciu potrzebny nam pasek materiału, dowolnego rodzaju i koloru oraz sznurek lub opcjonalnie wstążeczka.
Pasek materiału składamy na pół i zszywamy, niekoniecznie na maszynie może być również ręcznie.
Następnie przewracamy na prawą stronę i zaczynamy wypychanie, małe kulki waty lub innej materii upychamy do naszego tunelika a przestrzenie pomiędzy nimi związujemy sznurkiem.
Do korali proponujemy dodać bardzo proste, dopasowane kolorystycznie bransoletki. Zostały zrobione z bawełnianych koszulek. Tkaninę tniemy na paski dowolnej szerokości (wystarczy 3cm) a następnie splatamy jak zwykły warkoczyk, końcówki zszywamy i maskujemy kawałkiem materiału tego samego rodzaju.
Drugi wykonany przez nas zestaw to istne marzenie o wiośnie :)
Pomyślmy też o maluchach! Co można dla nich zrobić ? Bardzo wiele pomysłów na prezenty dla Dzieciaków możemy znaleźć  w sieci. U nas powstały jako "prezent piąty" układanki z ilustracji spółdzielnianych. Wykonanie jest proste wystarczy drukarka, ciekawy obrazek lub zdjęcie i niepotrzebna tekturka. Drukujemy wybrany motyw, naklejamy dowolnym klejem na podstawkę(bardzo dobrze sprawdza sie zwykły klej w sztyfcie) i czekamy aż wyschnie. Następnie rozcinamy obrazek w dowolny sposób. Jednakowe części będą dla dzieci łatwiejsze, dla większych amatorów układanek proponujemy różne kawałki - będzie więcej zabawy!

Jeśli spodobają się Wam nasze układanki zapraszamy do pobrania ilustracji i wykonania własnych.(oczywiście pobieramy obrazy tylko do celów prywatnych). W kolejnych edycjach pokażemy również jak zapakujemy nasze prezenty :) Pozdrawiamy i życzymy miłych przygotowań!
Nasza układanka
Obrazek do pobrania
Druga układanka
Obrazek z kaczuszkami do pobrania
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz!