piątek, 14 grudnia 2012

Recyklingowe broszki - prezent pierwszy

Szaleństwo zakupów nie ma już granic. Nie wiem ja Wy reagujecie na gorączkę przedświąteczną, na mnie działa jak płachta na byka, stojąc w kolejce myślę sobie już od kilku dni, że najchętniej zrobiłabym zapasy w listopadzie i zamknęłabym się w domu na ten trudny czas.
Świat zewnętrzny już nie namawia ale wręcz atakuje nas przekazami co trzeba jeszcze kupić i w jakich ilościach. A może wspólnie powiemy dość?
Zróbmy prezenty razem, zaprośmy do zabawy rodzinę i bliskich - możemy powiedzieć "nie" szalonej konsumpcji otaczającego świata :) Może okazać się, że będzie więcej zabawy i radości z takich prezentów.
Rodzice pewno mają wątpliwości bo dzieciaki jak sroki szczególnie podatne na reklamę, ale w końcu i one się muszą nauczyć a im szybciej tym lepiej dla nich :)

Pierwszy prezent to broszki recyklingowe z materiału, na wzór japońskich kwiatów kanzashi. Proponujemy wykonanie wersji kwiatów z resztek tkanin i zaadoptowanie ich jako elementu broszki. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda proces tworzenia zapraszam do oglądania zdjęć!

Krok pierwszy
Wycinamy z dowolnego materiału kwadraty o boku około 12cm, mogą być większe lub mniejsze kwestia gustu i dobrania odpowiedniej ilości "płatków". Z jednego kwadratu powstanie jeden płatek.
Krok drugi
Rozpoczynamy przygotowanie poszczególnych płatków. W pogotowiu należy przygotować igłę z nawleczoną nitką. Pojedynczy kwadrat składamy po przekątnej, a następnie zawijamy do środka dwa rogi w ten sposób:
Krok trzeci
Przewracamy kwadrat, który nam powstał brzuchem do góry i odwijamy jego rogi tak aby koniuszki stykały się z przekątną.
Krok czwarty
Tak przygotowany element składamy na pół szpilki posłużyły tylko do zdjęcia jako element trzymający).

Krok piąty
Odcinamy mniej więcej w połowie płatka wolne brzegi.
Krok szósty
Zszywamy pojedynczy płatek, starając się kilkakrotnie chwycić wszystkie warstwy płatka.
Krok siódmy
Przygotowujemy około 5-6 kwadratów w jednakowy sposób, a następnie zszywamy je w jedną całość.


Krok ósmy
Z tyłu kwiatka przyklejamy agrafkę kawałkiem tkaniny (niestrzępiącej się). Z przodu umieszczamy guzik i broszka gotowa :)
To tylko jeden ze sposobów użycia tej techniki, kwiatki można wykorzystywać w bardzo wielu formach podarków :) Życzymy miłego tworzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz!